HamidReza Ireh

حمیدرضا ایره

HamidReza Ireh

حمیدرضا ایره

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۲ ثبت شده است

JSON: JavaScript Object Notation

JSON گرامری برای ذخیره و تبادل اطلاعات متنی می‌باشد.

JSON کوچکتر از XML است و نیز برای تجزیه کردن سریعتر و آسانتر می‌باشد.

JSON فرمتی سبک وزن برای مبادله داده های متنی می‌باشد.

JSON مستقل از زبان می‌باشد.*

JSON بصورت "خود تشریح" و برای درک آسان می‌باشد.

تحلیل و طراحی شی گرا (Object Oriented Analysis and Design) ، از راهکارهای مهندسی نرم افزار است که سیستم را به صورت گروهی از آبجکت های در تعامل، مدلسازی می کند. آبجکت ها نمایانگر موجودیت های سیستم هستند و در قالب کلاسها، وضعیت و رفتارشان در سیستم، مشخص می شوند. روشهای مدلسازی مختلفی برای نمایش کلاسها وجود دارد که یکی از آنها UML می باشد.
تحلیل شی گرا (OOA)، تکنیک مدلسازی آبجکتی را برای تحلیل نیازمندیهای عملیاتی سیستم به کار می برد. و طراحی شی گرا (OOD)، مدل تحلیل شده را برای پیاده سازی ، آماده می سازد.

برنامه های Windows Store نسل جدیدی از برنامه های دسکتاپی هستند که روی ویندوز 8 اجرا می شوند.  بر خلاف برنامه های ویندوزی و دسکتاپی گذشته، برنامه های Windows Store به صورت تک پنجره ای و Chromeless هستند که معمولا به طور پیش فرض کل صفحه را فرا میگیرند تا کاربر تمرکز بیشتری روی برنامه داشته باشد.
(لازم به ذکر است که پنجره ها یا مرورگرهای Chromeless به منظور امکان اجرای برنامه های دسکتاپی با تکنولوژیهای معمول وب مانند HTML، CSS و جاوا اسکریپت طراحی شده اند. )
یک برنامه Windows Store دارای لایه های مختلفی و ویوهای مختلفی است تا کاربران تجربه یک برنامه انعطاف پذیر و سرگرم کننده و جذاب را داشته باشند.
این نسل از برنامه ها میتوانند با ورودی های مختلفی مانند touch، pen، کیبورد و یا ماوس کار کنند و از دیگر قابلیتهای این برنامه ها ، امکان برقراری ارتباط بین برنامه های مختلف است که کاربران می توانند در سایر برنامه ها به جستجو پرداخته یا مطالب خود را به اشتراک بگذارند. ضمنا UI ، کنترل های جدید و charm ها(سری دکمه هایی مانند جستجو، اشتراک، اتصال ، تنظیمات و شروع که در اغلب برنامه ها مورد نیاز هستند)، از ویژگیهای مهم این برنامه ها هستند.
برنامه های Windows Store را میتوانید با زبان دلخواه خود بنویسید مثلا  JavaScript ، C# ، Visual Basic یا ++C ، همچنین شما می توانید اجزای مختلف این برنامه ها را با یک زبان نوشته و آنها را در برنامه خود استفاده کنید.